30 Kasım 2012 Cuma

2,5 YAŞINDA ÇOCUKLA ABD SEYAHATİ VE HOBİ MAZEMELERİ
Sabırsızlıkla beklediğim Amerika seyahatimizi sonunda gerçekleştirdik. Sabırsızlıkla beklememin başlıca sebebi; ilk defa oğlumla bir yurtdışı seyahate çıkacak olmam ve tabi bu ilk seyahatin Atlantik ötesi bir destinasyon olmasıydı. Neler yaşayacağımız muamması sebebiyle bir tarafım çok heyecanlıydı ama diğer tarafım da korkuyordu. Şükürler olsun korktuğum gibi olmadı. Ömer, seyahatimiz boyunca çoğunlukla sakin ve uyumluydu (2.fotoğraftan da anlaşılabileceği gibi annesinin saatler süren hobi malzemeleri alış verişinde sepetini bile taşıdı:)). En önemlisi de kar ve kışa rağmen sağlıkla evimize geri dönebildik.

Bu seyahati bu kadar sabırsızlıkla beklememin bir diğer sebebi de görüldüğü gibi hobi malzemeleri satan mağazalarda kendimi kaybetme isteğimdi. Nitekim öyle oldu. Bol bol malzemeyle döndüm. Bakalım bu malzemeler ne zaman projelere dönüştürülüp bloğumda yer alacaklar :) Aldığım kumaşların fotoğrafı da yukarıdaki son fotoğraf. Ben çoğunlukla oğluma çarşaf, yastık kılıfı, nevresim ve battaniye yapmak için kumaş aldım. Baykuşlu ve minik kuşlu olanlar benim için. Kumaşçıda o kadar çok çeşit vardı ki, hangisine bakacağımı, hangisi alacağımı şaşırdım. Hele kızlar için neler neler vardı :) Desenli polar buralarda var mı? Bilen varsa yorumlara yazsın lütfen.

Benim için başta hobi mağazaları gezme amaçlı bir seyahat oldu ve sonuçtan memnunum. Darısı tüm hobi delilerinin başına :) Bu arada aşağıda aldıklarım arasında en beğendiğim malzemenin fotoğrafları var. Zaten tahmin edeceğiniz gibi bir silikon tabancası. Özelliği ise uçlarının değişiyor oluşu. Kullanışlı olacağını düşündüğüm kurdele ucu ve ince ucu var. Ayrıca 5dk kablosuz da çalışabiliyor ve söylenene göre beklemedeyken silikonu akıtmıyormuş. Henüz kullanamadım çünkü Amerika ve Türkiye'nin kullandıkları voltajlar farklı. Bir voltaj dönüştürücüye ihtiyacım var. Daha önce yine hobi amaçlı aldığım bir aleti yakmıştım, bu sefer temkinliyim. Kullandıktan sonra eğer ilgilenen olursa yorumlarımı da yazabilirim...


İyi hafta sonları :)

Didem
5 yorum:

 1. ne güzelmiş hobi dükkanları Türkiyeye de açıldın mesela ikeanın hobi versiyonu dehşet olur di mi hobi severler akın eder bir de ucuz olsun .alığınız şeylerin resimlerini de koysanız da görsek resimler az olmuş:)
  bu arada kelime doğrulamayı kaldırırsanız çok ii olur insanın yorum yapası gelmiyor çünkü
  Küçük Mutluluklar Dükkanı

  YanıtlaSil
 2. işlem tamam, kelime doğrulamayı kaldırdım :) katılıyorum keşke Türkiye'de de bu tarz büyük dükkanlar açılsa da her şeyi bir arada bulabilsek. Bu arada o gördüğünüz kumaş kısmı toplam kumaşların ancak 1/5'i :)) fotoğraf da en kısa zamanda çekip koymaya çalışıyorum :)

  YanıtlaSil
 3. harikaa ben öyle bır magazada kendımı kaybederım heralde :)bıraksınlar benı ben orda yatarım yaa :)

  YanıtlaSil
 4. sormayın hayal iğnesi ve mehtap ağca, döndüm ama aklım hala oralarda. para biriktirip tekrar gidip tüm bavulları malzemelerle doldurmak istiyorum :))

  YanıtlaSil